Téměř vždy je vhodná přední třída speciálního vybavení. Zjistíme proč.

Nakladače s lžící: kolové a pásové

Stavební nakladače lze používat k velmi různým účelům – v závislosti na modelu rypadla. Jedná se o všestranné samojízdné stroje, které mohou vykonávat řadu prací. Speciální technika se tedy dělí podle typu podvozku (základny) na dvě hlavní skupiny: kolovou a pásovou.

Kolový typ se vyznačuje svou produktivitou. Dokáže vyvinout vysokou rychlost a provádět manévry. Tyto nakladače se obvykle používají ve městě.

Pásové nakladače jsou naopak popisovány jako výkonné a robustní. Jsou k dispozici ve všech váhových kategoriích. Větší pásové modely jsou vhodnější pro práci na velkých staveništích. Pásové nakladače se obvykle nepoužívají v městských oblastech. Na staveniště je proto bude nutné dopravit pomocí pomocných zařízení.

Kolové a pásové nakladače se staly nepostradatelnými ve skladech, na stavbách a v dílnách. Používají se ke zvedání, uchopování, zvedání a přepravě břemen na krátké vzdálenosti a jejich stohování. To pomáhá zvyšovat produktivitu práce, snižovat mzdové a časové náklady a šetřit peníze.

Přestože hlavním úkolem vysokozdvižných vozíků je zvedání a přeprava, používají se i k dalším úkolům. Například odklízejí sníh ze silnic, instalují zařízení a podobně. Co dokáže představivost zaměstnance a co dokáže vysokozdvižný vozík.

Nakladače se dělí na čelní, vysokozdvižné, teleskopické a rypadlonakladače. Tentokrát se zaměříme na čelní nakladače. Na trhu se staly oblíbenými díky své všestrannosti.

Čelní nakladače

Zvláštní místo mezi nakladači zaujímají modely s předním plněním. Čelní nakladače jsou mobilní, odolné a díky předním kolům, která umožňují otáčení techniky téměř jako u běžného automobilu, je lze používat i ve stísněných prostorách. Čelní nakladače usnadňují práci ve skladech, při vrtání nebo odklízení sněhu a v zemědělství. Používají se také ve stavebnictví.

Tento druh speciálního zařízení je zapotřebí k provádění nakládacích a vykládacích prací, k přepravě sypkých nebo kusových materiálů na krátké vzdálenosti. Čelní nakladače zvládnou také zemní práce na měkkém podloží a těžbu.

Čelní vysokozdvižné vozíky se dělí do tří skupin podle nosnosti:

  • mini smykem řízené nakladače – může pracovat s nákladem o hmotnosti 300 až 2 000 kg;
  • malá a střední třída – zahrnuje stroje s nosností 2 000 až 5 000 kg;
  • těžká třída – tyto modely zvednou pět a více kilogramů.

Nejdůležitější je však najít partnera, který bude dodávat náhradní díly a sady pro údržbu čelních nakladačů. Tento typ zařízení totiž téměř vždy pracuje na hranici svých možností.

Avatar photo

Tomáš