Na akci Demo Days v Praze v České republice předvedl Bobcat tři vzrušující nové koncepty nakladačů publiku složenému ze zákazníků, prodejců a tisku z Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA).

Během akce mohli účastníci nahlédnout na Bobcat’s S7X, celosvětově inaugurační plně elektrický smykem řízený nakladač, který byl jedním ze tří nových představených konceptů nakladače. Bobcat navíc představil model L95, nejnovější přírůstek do jejich řady kompaktních kolových nakladačů. Na základě úspěchu původního stroje L85 uvedeného na trh v roce 2021 je L95 vybaven výkonným motorem Bobcat o výkonu 75 HP, který nabízí maximální rychlost 40 km/h a zvýšenou nosnost.

Model L95 nabízí řadu nových přídavných zařízení, včetně

  • 1,0 m3 lopaty pro všeobecné použití,
  • 1,5 m3 lopaty na lehký materiál
  • specializovaných drapákových lopatek a nástavců s hroty pro zemědělské účely.

Mezi pozoruhodná vylepšení modelu L95 patří vzduchem ovládané vyhřívané sedadlo pro lepší pohodlí operátora, rádio DAB+ s připojením k telefonu pro zábavu a komunikaci a vylepšené systémy automatického řízení jízdy, vysokého průtoku a rychlého tachování. Bobcat také předvedl L40, nový koncepční stroj v kategorii 2-3 tuny. L40 vážící méně než 2,5 tuny je speciálně navržen pro nakládání a přenášení. Se zaměřením na náročné úkoly, jako je údržba a stavba silnic, je L40 připravena poskytovat spolehlivý výkon v náročných prostředích.

Bobcat navíc představuje L35, nový koncept stroje v kategorii malých kloubových nakladačů (SAL). Toto rozšíření portfolia SAL vychází vstříc tržní poptávce po strojích, které lze pohodlně přepravovat na přívěsu. S hmotností nižší než 2,5 tuny nabízí L35 vynikající přenositelnost bez kompromisů v oblasti nosnosti. L35 je vybaven výkonným motorem o výkonu 57 HP a poskytuje vyšší cestovní rychlosti a působivý tlačný výkon pro efektivní provoz.

Podle Jaroslava Fisera, ředitele produktové řady Loaders pro Doosan Bobcat EMEA, představení nakladače L95 a konceptů menších kolových nakladačů dokazuje jejich odhodlání poskytovat nejkomplexnější portfolio nakladačů na celém světě. Akce Demo Days slouží jako exkluzivní příležitost pro prodejce a zákazníky poprvé nahlédnout do nových koncepčních strojů L35 a L40. To jim umožňuje aktivně se zapojit do procesu vývoje a nabízet cenná hodnocení a zpětnou vazbu, což dále zlepšuje pokračující vývoj nakladačů.

Avatar photo

Tomáš