Vývoj bojových schopností protivníka přiměl americké letectvo ke strategii vypouštění, vyzvedávání a údržby letadel z rozptýlených předsunutých pozic. Namísto spoléhání se na velké zahraniční základny k demonstraci mezinárodní síly využívá operační vzdušné nasazení (ACE) sítě omezených leteckých základen, multifunkčních pilotů, předsunutého vybavení a letecké přepravy k rychlému nasazení, rozptýlení a manévrování bojových schopností v místě působení. Aby bylo americké letectvo úspěšné, musí používat spolehlivé a funkční podpůrné vybavení s nízkými nároky na údržbu, aby mohlo efektivně fungovat.

Společnost RISE™Robotics, která získala toto ocenění SBIR Phase II, bude vyvíjet ultralehké 10 000 pumovnice založené na technologii RISE™. Koncepční konstrukce nakladače umožní rychlou a bezpečnou manipulaci se standardními paletami o objemu 463 litrů na nerovných pozemcích a bude mít jen zlomek hmotnosti zastaralého diesel-hydraulického vysokozdvižného vozíku 10K AT.

Generální ředitel společnosti RISE™Robotics Arron Acosta k tomu uvedl: “Vykládka a nakládka těžkých palet z nerovných přistání bude prováděna pomocí lehčího zařízení RISE™, které snižuje spotřebu paliva během přepravy. Dnešní komerční kolové nakladače s kloubovými rámy a velkými terénními pneumatikami odvádějí dobrou práci, ale snížení spotřeby paliva je novou výzvou, kterou nejlépe zvládne systém RISE™.

Stroje s nulovými emisemi RISE™Robotics používají patentovaný válec RISE™Cylinder (US Patent 11255416, patentová přihláška: WO2019/014259), elektromechanickou alternativu hydraulických válců pro těžká zařízení a stroje, která neobsahuje kapalinu a řeší problémy s elektrifikací baterií spojené s hydraulickými systémy. RISE™Cylinder spotřebuje až o 90 % méně energie než hydraulické válce.

O společnosti RISE™Robotics

Společnost RISE™Robotics, kterou v roce 2011 založili absolventi MIT a Rhode Island School of Design (RISD), je rychle rostoucí technologická společnost, kterou podporuje The Engine, fond rizikového kapitálu Tough Tech vytvořený MIT, Greentown Labs a Techstars.

RISE™Robotics razí cestu těžkým strojům s nulovými emisemi a nabízí nejefektivnější a nejproduktivnější alternativu hydrauliky na světě. Technologie RISE™ je určena pro středně těžké a těžké aplikace a snižuje spotřebu paliva, emise a hlučnost, zvyšuje produktivitu a prodlužuje životnost stroje.

Tomáš