Společnost Manitou Group, přední světový výrobce vysokozdvižných vozíků, zdvihacích plošin a zemních strojů, plánuje investovat 80 milionů dolarů do svých dvou severoamerických výrobních závodů v Yanktonu a Madisonu v Jižní Dakotě.

Investice umožní rozšířit obě zařízení, posílit inovace a vyvinout nové produktové řady.

V závodě v Yanktonu dojde ke zvětšení plochy o více než 65 000 čtverečních stop a 325 000 čtverečních stop v současném závodě o rozloze 200 000 čtverečních stop. Závod v Madisonu se rozroste o více než 80 000 metrů čtverečních.

Díky této investici a rekordnímu objemu zakázek v hodnotě více než 3 miliardy dolarů dosáhne skupina Manitou cílů stanovených ve svém strategickém plánu New Horizons 2025.

Rozšíření závodu v Yanktonu, který vyrábí kloubové vozíky a teleskopické nakladače, a závodu v Madisonu, který vyrábí kompaktní nakladače, mini smykem řízené nakladače a pásové nakladače, bude rovněž zahrnovat významnou modernizaci výrobních linek.

Elizabeth Osimur, prezidentka produktové divize společnosti Manitou Group, říká, že společnost plánuje do roku 2026 zvýšit výrobu ve svých závodech o více než 150 %.

“Na našich trzích máme velmi slibné vyhlídky, což tuto investici plně ospravedlňuje,” řekl Ausimour. “Tyto novinky nám umožní zvládat špičky v poptávce, neustále zvyšovat výrobní kapacitu a zlepšovat bezpečnost našich pracovníků, zejména optimalizací řízení toku.”

Ausimour poznamenal, že projekty rozšíření a modernizace spadají do nízkouhlíkového programu společnosti Manitou, který spočívá ve vývoji nových produktových řad s elektrickými pohony.

Modernizace výrobních zařízení se týká mechanického svařování a montáže, přičemž významným přírůstkem jsou nové svařovací roboty a laserové řezací stroje.

Od nynějška do roku 2023 zaměstná společnost Manitou na každém pracovišti 50 lidí jako svářeče, montéry, techniky údržby a nákupčí.

Souběžně s průmyslovými investicemi, které dosáhnou přibližně 57 milionů dolarů, bude téměř 23 milionů dolarů vynaloženo na výzkum a vývoj. Mezi hlavní výzkumné a vývojové projekty skupiny patří urychlená obnova produktové řady a vývoj elektrických kompaktních nakladačů a teleskopických nakladačů v období do roku 2026 ve dvou závodech v Severní Americe.

Frank Bussard, viceprezident pro kompaktní a kloubové vozíky a generální ředitel společnosti Manitou Equipment America, dodává: “Tato rozsáhlá investice je jasným důkazem ambicí skupiny v Severní Americe, kde je značný tržní potenciál. těší nás práce na těchto strategicky důležitých projektech, které jsou v souladu s prioritami našeho plánu společenské odpovědnosti.”

Celosvětová investice skupiny do strategického plánu New Horizons 2025 činí 530 milionů dolarů.

Tyto projekty budou zahájeny ve druhém čtvrtletí roku 2022 a budou pokračovat až do roku 2026.

Tomáš