Společnost Volvo Construction Equipment uvedla na trh nový kolový nakladač L200H High Lift v Severní Americe, který má o 27 procent vyšší nosnost a o 13 procent větší drapák než model L180H, který nahrazuje.

To v kombinaci se silnější základní jednotkou znamená, že L200H High Lift podle výrobce dokáže zpracovat více dřeva za hodinu, což zvyšuje produktivitu a snižuje provozní náklady.

Nová nakládací jednotka se vyznačuje zesíleným systémem zvedacích ramen, příčným nosníkem a rotátorovou jednotkou. To zvyšuje maximální nosnost stroje z 19 401 lb. na L180H High Lift na 24 600 lb. Drapáky se dodávají v řadě tvarů a velikostí, aby vyhovovaly požadavkům místa s designem Volvo, který ztělesňuje půlstoletí know-how v oblasti vysokých zdvihů.

Aby bylo možné pojmout tuto extra kapacitu a zajistit stabilitu nakladače, jsou standardem větší nízkoprofilové pneumatiky L4 typu 875.

„Volvo CE představilo první vysokozdvižný kolový nakladač na světě v roce 1974 as modelem L200 pokračujeme v naší tradici výroby vysoce výkonných strojů s nízkými TCO,“ řekl Stephen Roy, prezident Region Americas, Volvo CE. “Jsme opravdu hrdí na tento účelový design.”

Odštípněte starý blok

Díky možnosti stohovat kmeny do výšky téměř 23 stop – o 60 procent více než u konvenčního kolového nakladače – konstrukce ramene Volvo High Lift maximálně využívá kapacitu skladu dřeva. L200H High Lift usnadňuje dosažení jakéhokoli polena na stohu díky rotaci o 360 stupňů a možnosti naklonění.

Nová, silnější rotátorová jednotka je bezúdržbová a má integrovaný systém tlumení, který také zlepšuje stabilitu.

Hnací soustava, která snižuje tlak

L200H High Lift je také lehký na nohy, je schopen cestovat po nerovném terénu vysokou rychlostí, může pohodlně pracovat na nerovném terénu a na zpevněné povrchy působí minimálně. Je to kvůli čtyřem širokým pneumatikám a kloubovému řízení. Tyto funkce podle výrobce zjednodušují přípravu staveniště a udržují náklady na údržbu staveniště zvládnutelné.

Nový systém vnějšího chlazení oleje náprav snižuje teplotu náprav, což následně zvyšuje jejich životnost a životnost brzd. Obsahuje také olejový filtr, který udržuje olej nápravy čistý po delší dobu a prodlužuje interval výměny oleje na 4 000 hodin (nebo 18 měsíců).

Řazení převodových stupňů bylo optimalizováno tak, aby vyhovovalo novému zvýšenému pracovnímu zatížení, což má za následek rychlé zrychlení a hladký provoz. Spotřebu paliva dále podporují osvědčené technologie jako OptiShift, která integruje funkci Reverse-By-Braking a měnič točivého momentu s blokováním.

Volvo L180H High Lift wheel loader

Technologie tam, kde na tom záleží

L200H High Lift je první vysokozdvižná varianta, která je kompatibilní s Load Assist, sadou aplikací Volvo, která je přístupná z displeje Co-Pilot v kabině a je navržena tak, aby zvýšila produktivitu a ziskovost.

Aplikace On-Board Weighing poskytuje v reálném čase přehled o užitečném zatížení drapáku, aby pomohla eliminovat přetížení, nedostatečné zatížení, opětovné vážení a čekací doby. Aplikace Operator Coaching Advanced pomáhá operátorům využívat nakladač naplno tím, že poskytuje informace a pokyny v reálném čase.

Load Assist obsahuje také systém monitorování tlaku v pneumatikách, který poskytuje možnost kontrolovat tlak a teplotu vzduchem a vodou huštěných pneumatik z pohodlí kabiny. Vzhledem k tomu, že správný tlak v pneumatikách může snížit spotřebu paliva o 2 až 4 procenta a prodloužit životnost pneumatik o 6 až 10 procent, jde o cenný nástroj pro úsporu nákladů.

Pěkné místo pro strávení dne

Kabiny Volvo CE jsou známé svým prostorným designem, ergonomickým uspořádáním a vynikajícím výhledem. L200H High Lift má dokonce výběr sedadel. Speciálně navržená multifunkční páka zajišťuje přesné ovládání hydrauliky a obsluha si může přizpůsobit nastavení ze svých chytrých telefonů.

Aby se snížila únava obsluhy a zvýšila produktivita, volitelné ovládání Comfort Drive Control dává obsluze možnost řídit stroj pomocí páky místo volantu – zvláště účinné při rychlém vykládání nákladních vozidel.

A protože obsluha musí mít neustále přehled o tom, co se děje kolem jejich strojů, poskytuje nová volitelná přední kamera další viditelnost na přední část stroje a dokonce i na horní část stohu, přičemž pohled se zobrazuje na vyhrazeném monitoru v kabině.

Výpadek výpadku, servis zjednodušený

Dlouhá životnost, snížené požadavky na údržbu, přímý přístup k servisním místům a řada doplňkových služeb – to vše pomáhá udržet náklady na údržbu nízké a dobu provozuschopnosti na maximu. Stejně jako jeho předchůdce se i L200H High Lift snadno udržuje – jeho kabinu lze naklonit o 30 stupňů nebo 70 stupňů. V kombinaci s elektronicky ovládanou kapotou motoru je přístup k práci na stroji snadný.

Kontrola a čištění motorového prostoru je také jednodušší díky přídavným madlům na obou stranách stroje. Tisícihodinové servisní intervaly motoru a konektory pro rychlé vypouštění/napouštění umožňují rychlou a snadnou výměnu hydraulického oleje, převodového oleje, motorového oleje a oleje přední nápravy.

Avatar photo

Tomáš