Co potřebujete vědět o skladovém vysokozdvižném vozíku, než si ho koupíte. Tato otázka je velmi zajímavá jak z pohledu stavebníka, tak i běžného obchodníka, který podniká a využívá při své práci skladovací prostory. Vybavení skladů může být velmi různorodé, ale všechno toto vybavení slouží jedinému účelu – usnadnit lidem těžkou práci. Jedno z klíčových míst v inventáři skladového zařízení zaujímá skladový nakladač – jedná se o samojízdný stroj, který plní následující funkce: zvedání nákladu, přeprava nákladu z jednoho místa na druhé, skládání různého zboží pro jeho následnou přepravu. Bez použití takového zařízení je prostě nemožné pracovat v moderním skladu. Kapacita skladových vysokozdvižných vozíků se může lišit, proto si při nákupu dobře promyslete, zda bude kapacita vašeho vysokozdvižného vozíku stačit ke splnění vašich úkolů. Je vhodné provést kalkulaci do budoucna.

Trocha historie

Vzhled prvních nakladačů je „spojen“ s obdobím konce 19. století a začátku 20. století. V té době byla hlavní funkcí nakladače přeprava zavazadel lidí, kteří cestovali po železnici. Světové války daly dobrý impuls rozvoji tohoto odvětví. Až do 40. let 20. století existovala naléhavá potřeba tohoto typu přepravy, protože nakladač prakticky nahradil mužskou sílu, která tak chyběla nejen ženám, ale i výrobě. Byla to těžká doba – téměř celá mužská populace byla na frontě. S příchodem 80. let se v této oblasti aktivizovaly japonské společnosti, které jsou dodnes považovány za nejlepší v oblasti modernizace zařízení.

Typy skladových nakladačů

  • Vysokozdvižné vozíky;
  • Nakladače s bočním uspořádáním zvedacího zařízení;
  • Korečkové nakladače;
  • Nakladač s dieselovým podvozkem;
  • Nakladač s benzínovým podvozkem;
  • Nakladač s plynovým podvozkem;
  • Podle počtu opěrných koleček: 3 nebo 4 kolečka.

Rád bych upozornil na velmi důležitý bod. Pokud se rozhodnete pro nákup skladového vysokozdvižného vozíku, pak budete určitě potřebovat osobu, která vás naučí na něm pracovat, protože zařízení a funkčnost této přepravy je poměrně komplikovaná. Bez zkušeností se lze snadno zmást v řízení samotného nakladače a jeho hydrauliky.

Rozdíly nakladačů v jejich funkčnosti

Jak již bylo uvedeno výše, jednou z hlavních charakteristik funkčnosti jakéhokoli nakladače je jeho nosnost. Nosnost zase závisí na dalším důležitém faktoru – palivu. Motorová nafta má maximální výkon pro zvýšení tažné síly nakladače. Samozřejmě ne každému kupujícímu se budou líbit výfukové plyny ze zpracování nafty a hluk při provozu. Kromě toho se nakladač při práci s motorovou naftou nejlépe používá pro venkovní práce. Ne každý majitel skladu má dobré větrání. Ale pokud jde o nakladače pracující na plyn nebo benzín, lze říci, že jsou lépe ovladatelné a snadno ovladatelné, což je činí výhodnějšími při výběru nakladače do skladu.

Přední společnosti zabývající se skladovými vysokozdvižnými vozíky
Při nákupu nakladače každý kupující očekává kvalitu jeho konstrukce a dlouhou životnost. V souvislosti s těmito důležitými kritérii je před nákupem nakladače nutné analyzovat trh výrobců a určit jejich priority. Bylo by hezké si přečíst nebo poslechnout recenze od zákazníků. Zde je seznam předních výrobců skladové techniky: Komatsu, Toyota, TFN, Crown, HC. Kvalita a dlouholeté zkušenosti ze spolupráce se stálými zákazníky nám nedovolují pochybovat o spolehlivosti těchto dodavatelů.

Servis je jedním z hlavních kritérií při nákupu jakéhokoli zařízení.
Při nákupu skladového vysokozdvižného vozíku se nezapomeňte informovat o podmínkách záručního a pozáručního servisu, zejména o cenách, a také o dostupnosti servisního střediska ve vašem regionu.

Tomáš