Plně autonomní LX03 se může rozhodovat, plnit úkoly a komunikovat s lidmi.

Prototyp Volvo LX03, inspirovaný konceptem vyvinutým inženýry a designéry Volvo CE a LEGO Technic, představuje nový přístup k technologii inteligentních budov. Podle společnosti Volvo CE je tento plně autonomní bateriový elektrický prototyp prvním skutečným příkladem konceptu samoučícího se kolového nakladače, který dokáže přijímat rozhodnutí, plnit úkoly a komunikovat s lidmi. Model LEGO Technic se navíc poprvé stal skutečným autem.

To, co začalo jako projekt mezi designéry a inženýry z obou společností, který měl prozkoumat potenciál budoucího stavitelství, se postupem času s pomocí týmu dětí vyvinulo v uvedení koncepčního kolového nakladače LEGO Technic 42081 ZEUX.

Prototyp LX03 je 5tunový kolový nakladač, který byl navržen jako modulární koncept se schopností zvětšit nebo snížit pouze jednu nebo dvě změny výrobního procesu. Sdílí také hnací ústrojí s L25 Electric, což z něj činí tichý stroj s nulovými emisemi s až osmi hodinami provozu v závislosti na aplikaci.

Je navržen tak, aby byl chytrým a bezpečným pracovníkem vybaveným mozkem schopným přizpůsobovat se různým scénářům, rozhodovat se v reálném čase a hlavně spolupracovat s lidmi. Zákazníci jej mohou naprogramovat tak, aby prováděl těžké, opakující se nebo nebezpečné úkoly, čímž se sníží potřeba přítomnosti člověka na místě.

Melker Jernberg, prezident Volvo CE, říká: „Potřebujeme transformovat stavební průmysl pomocí chytřejších a udržitelnějších řešení, která budou mít dopad v celosvětovém měřítku. neuvěřitelnou odbornost našich inženýrů a náš společný závazek k pozitivní změně. Společně s LEGO Group posouváme hranice jak technologie, tak představivosti a výsledek přesahuje vše, co svět dosud viděl.“

Avatar photo

Tomáš