Prototypy jsou poháněny vlastní technologií baterií Caterpillar

Caterpillar vystaví čtyři prototypy elektrických strojů, včetně prototypů baterií, na veletrhu bauma 2022 od 24. do 30. října v německém Mnichově.

Společnost Caterpillar se zaměřuje na poskytování řešení, která uživatelům pomohou dosáhnout jejich cílů v oblasti udržitelnosti podle geografické polohy, pracoviště a konkrétních potřeb uživatelů, říká společnost. Mezi prototypy bateriových elektrických strojů patří minirypadlo 301.9, střední rypadlo 320, střední kolový nakladač 950 GC a kompaktní kolový nakladač 906. Stroje jsou poháněny prototypy baterií Caterpillar a obsahují palubní nabíječku střídavého proudu. Caterpillar také plánuje nabídnout možnost rychlého nabíjení DC mimo palubu.

Tony Fassino, prezident Construction Industries Group, říká, že je důležité splnit uživatelům jejich cíle v oblasti udržitelnosti pomocí různých strojů a řešení, které využívají obnovitelná paliva nebo pomáhají zvyšovat palivovou účinnost.

Baterie navržené Caterpillar v těchto strojích budou také k dispozici pro napájení dalších průmyslových aplikací. Řada lithium-iontových baterií, postavená pomocí technologie Caterpillar, se vyznačuje modulární konstrukcí, která nabízí flexibilní konfigurace pro různé aplikace. Baterie jsou navrženy tak, aby byly škálovatelné pro potřeby průmyslu a uživatelů a maximalizovaly udržitelnost po celou dobu jejich životního cyklu, včetně recyklace a opětovného použití na konci životnosti.

Očekává se, že minirypadlo 301.9 a kompaktní kolový nakladač 906 budou prvními komerčně dostupnými modely.

Tomáš