Kompaktní elektrický kolový nakladač L25 společnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE) prochází modernizací.

Možnost montáže nového paralelního závěsu, zvláště vhodného pro středně náročné cykly a aplikace pro manipulaci s paletami, poslouží jako doplněk ke stávajícímu typu Z – poskytuje vysoký vylamovací moment – ale nyní pro ještě více aplikací. A díky zvýšení maximální rychlosti až na 20 km/h se L25 Electric může přesunout na další staveniště mnohem rychleji, říká Volvo.

Nová elektrická parkovací brzda s funkcí Hill Hold je automatickou funkcí pro operátory pracující na jakémkoli staveništi, ale zejména na svazích nebo v nerovném terénu. A protože kotoučová brzda, která byla přítomna v předchozím modelu, je nyní nahrazena pružinou a hydraulicky uvolňovanou mokrou kotoučovou brzdou, jsou odstraněny související požadavky na údržbu. Pohodlí obsluhy je také zvýšeno díky ergonomičtějšímu joysticku.

Operátoři, kteří pracují v chladnějších podnebích, si nyní mohou vybrat čas a dny v týdnu, kdy by chtěli dorazit v předem vyhřáté a odmražené kabině, a to díky nové možnosti programovatelného vyhřívání kabiny. A při pravidelném používání stroje nyní odpadá nutnost sáhnout pod kapotu a vypnout hlavní vypínač na konci směny.

Doba potřebná k dosažení úplného nabití z nuly je nyní s vylepšenou 6kW palubní nabíječkou zkrácena na polovinu na pouhých šest hodin – při použití se 400V 16A zásuvkou CEE nebo veřejnou nabíjecí stanicí. Rychlejší nabíjení je stále k dispozici s rychlejšími externími nabíječkami 9,6 kW a 17,3 kW. A v kombinaci s nově spuštěnou aplikací Electric Machine Management Application mohou zákazníci dále zvýšit dobu provozuschopnosti sledováním stavu nabíjení, úrovně baterie a umístění stroje.

Avatar photo

Tomáš