Společnost Liebherr uvedla na trh L 507 E, první elektrický kolový nakladač na bateriový pohon.

Tento stroj, který je založen na kolovém nakladači Liebherr L 507 Stereo, má provozní dobu až osm hodin v závislosti na provozních podmínkách a nabízí výkon srovnatelný s konvenčním kolovým nakladačem Liebherr stejné velikostní třídy, uvedla společnost.

Díky bateriovému elektrickému pohonu je k dispozici plný výkon vždy, což operátorovi umožňuje „dynamické pracovní pohyby a citlivé ovládání.“

Mezitím nízké emise hluku a odstranění emisí CO2 na místě činí tento nakladač vhodným pro vnitřní městské oblasti, kde jsou hluk a výfukové emise důležitými faktory.

Vysokonapěťový bateriový systém byl speciálně vyvinut pro aplikace kolového nakladače L 507 E a poskytuje „výkonný výkon a efektivní nabíjení“, zatímco modulární design baterie umožňuje instalaci druhé lithium-iontové baterie pro prodloužení provozní doby.

Baterie lze plně nabít za přibližně jednu a půl až tři hodiny v závislosti na palubní nabíjecí technologii a výkonu. Zároveň je energie generovaná při jízdě z kopce a při brzdění zpětně vedená do baterie prostřednictvím rekuperace pro zvýšení účinnosti.

Stejně jako kolový nakladač L 507 Stereo nabízí maximální nakládací hmotnost 3,7 tuny, zatímco jeho maximální provozní hmotnost 6,1 tuny je těžší než u konvenčního modelu (maximální provozní hmotnost 5,8 tuny).

Další funkce zahrnují elektrohydraulické pilotní ovládání, plně automatický systém rychloupínání LIKUFIX, nastavitelný volant a sedadlo, výškově nastavitelný displej s dotykovou funkcí a stereo řízení pro zvýšení stability při provozu.

K dispozici jsou také volitelné funkce, jako je verze „Speeder“, která zvyšuje rychlost na 30 km/h oproti standardním 20 km/h.

Avatar photo

Tomáš