Přepracovaný kompaktní pásový nakladač Kubota SVL75-3 byl uveden na trh s novým hydraulickým systémem a motorem pro zlepšení účinnosti a rychlosti a zároveň nabízí řadu nových technologických funkcí a další aktualizace.

“Cítili jsme, že je důležité vyvinout adaptivní zařízení, které operátorům pomůže snadno přecházet z jedné práce na druhou.” řekl Jonathan Gardner, produktový manažer, Construction Equipment pro Kubota Canada. “Funkce, jako je nový hydraulický systém, spolehlivý motor Kubota a design se snadnou údržbou, pomohou odlišit SVL75-3.”

Kubota zahrnula do hydraulického systému pokročilý multifunkční ventil (AMV), který zajišťuje hladký pohyb všech hydraulických funkcí při současném ovládání. AMV umožňuje, aby hydraulika AUX, lžíce a rameno nakladače fungovaly společně, aniž by se zastavily.

Nový motor Kubota o výkonu 74,3 koní pohání SVL75-3 a generuje vyšší maximální točivý moment, což umožňuje práci s vyšší rychlostí a efektivitou, uvádí společnost. Účinnost motoru je optimalizována díky chlazení a variabilnímu ventilátoru, který upravuje svou rychlost tak, aby byla udržována vhodná teplota vody a oleje. Pro prašná prostředí je volitelně k dispozici reverzní ventilátor.

SVL75-3 CTL se vyznačuje vyšší výškou čepu závěsu, 122,7 palce, stejně jako standardními samonivelačními funkcemi, možností hydrauliky s vysokým průtokem a vyšší rychlostí. Mezi robustní jízdní vlastnosti patří systém automatického řazení, který umožňuje řazení při zatáčení pro maximální trakci. Tato jednotka je také podpořena novou odezvou dráhy, která dává operátorům možnost změnit citlivost odezvy na pojezd.

Mezi technologické aktualizace CTL patří Electronic Torque Management System, který neustále monitoruje zatížení stroje a optimalizuje výkon hydraulického čerpadla v závislosti na zatížení. Tím se zabrání zhasnutí motoru a hladší chod.

Inteligentní řídicí systém Kubota používá jako standardní vybavení 7palcový barevný dotykový LCD panel. Operátoři mohou sledovat vitální funkce stroje, udržovat trať, vybírat rádiové stanice a přistupovat ke standardní zadní kameře.

SVL75-3 lze připojit k řadě nástavců Kubota, včetně šneku, shrnovače, sněhové frézy, hoblíku za studena a dalších. Může být také vybaven telematikou; systém KubotaNow poskytuje umístění stroje, geo-oplocení a pohled na životní funkce stroje.

Dostupnost SVL75-3 je stanovena na jaro 2023.

Tomáš