Společnost Manitou přišla na veletrh bauma 2022 připravena pokročit vpřed a učinila tak uvedením nových bateriově elektrických mobilních zvedacích pracovních plošin a teleskopických nakladačů. Bylo představeno sedm nových modelů, všechny s elektrickým pohonem, zvýšením rozsahu zatížení a dalšími aktualizacemi.

Nejnovější nabídka zařízení Manitou „Oxygen“ s nízkými emisemi začíná čtyřmi elektrickými MEWP. Byly představeny tři kloubové teleskopické výložníky pro drsný terén, 160 ATJe, 180 ATJe a 200 ATJe, s pracovní výškou 16, 18 a 20 metrů, všechny s vylepšenou kapacitou, která umožňuje strojům zvednout celkovou hmotnost 250 kg. . Varianta 16metrové verze, 160 ATJ+e, je k dispozici s větší kapacitou, až 400 kg. Nabíjení lze provádět prostřednictvím integrovaného systému na každém stroji.

„Se všemi těmito novými produkty je Manitou Group prvním výrobcem, který má rozsah 100% elektrických plošin pro drsný terén od 16 metrů do 20 metrů,“ řekl Arnaud Boyer, viceprezident pro marketing a vývoj produktů Manitou. “Zrychlení našeho vývoje elektrických zařízení nám nyní umožňuje nabízet řešení s nízkými emisemi napříč našimi řadami platforem i na našich teleskopických manipulátorech. Tuto energii budeme nadále rozšiřovat na další řady v souladu s cíli naší cestovní mapy CSR.”

Manitou říká, že použití elektrického pohonu u těchto jednotek přináší snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO) o 50 procent ve srovnání se spalovacími verzemi těchto jednotek. K dispozici je bezpečnostní balíček, který pomáhá chránit operátora a ostatní na místě, včetně věcí, jako je detekce zapomenutého postroje a detekce objektů. Osvětlení zvyšuje bezpečnost s četnými světly umístěnými na plošině pro nakládání a vykládání, stejně jako viditelnost.

Kromě toho byla nabídnuta ukázka čtvrtého kloubového výložníku, 120 AETJ, který byl přepracován a vybaven střídavými (asynchronními) motory pro zlepšení pohodlí a flexibility použití. Přístupnost komponent byla vylepšena díky designu otočných bateriových kontejnerů a také přístupu bez nářadí pro úsporu údržby.

Elektrické teleskopické nakladače snižují údržbu při zachování výkonu

První 100% elektrický kompaktní teleskopický nakladač v řadě Manitou, MT 625e, má nosnost 2,5 tuny a výšku 6 metrů a svým výkonem odpovídá svému protějšku s vnitřním spalováním a zároveň snižuje údržbu až o 56 procent. Může být vybaven 25 nebo 33 kWh lithium-iontovou baterií v závislosti na provozních potřebách.

Jako kompaktní stroj, který je také bez emisí, se MT 625e vejde lépe do interiéru než jiné modely, což umožňuje širší rozsah použití.

Manitou také představil dva nové modely rotačních teleskopických nakladačů, MRT 2260e a MRT 2660e, které mohou naložit až šest tun do výšky zdvihu 22 a 26 metrů, což opět odpovídá výkonu spalovacích strojů, na kterých jsou založeny.

Tyto stroje používají 700V 65 kWh baterii, která zajišťuje, že jsou užitečné v řadě klimatických podmínek a míst, dokonce i v chladných oblastech, říká Manitou. Pracovní dosah lze zvýšit přidáním další baterie a třetí možností je použít hybridní verzi, která používá prodlužovač dojezdu. To umožňuje stroji pohybovat se na delší vzdálenosti mezi dvěma stanovišti nebo nabíjet v prostorách, které nemusí být vždy ideální pro nabíjení.

Na palubě je k dispozici několik možností nabíjení pro různé doby nabíjení podle potřeby a v závislosti na dostupném elektrickém zdroji.

Manitou neuvedl konkrétní časový plán, kdy budou tyto jednotky dostupné v Severní Americe.

Avatar photo

Tomáš