Společnost GEHL nedávno uvedla na trh nový kloubový teleskopický nakladač ALT950 pro severoamerický trh. Rozšířil se tak sortiment kloubových nakladačů, navíc se zvýšil dosah teleskopického výložníku. Tento kolový nakladač plné velikosti má maximální výšku zdvihu přes 5 metrů. Statické klopné zatížení se zasunutými vidlicemi do 5 tun.

V maximální výšce unese tento nakladač 3,2 tuny. Představením GEHL ALT950 se posouváme na trh kloubových teleskopických nakladačů. Tento koncept teleskopického nakladače poskytuje našim zákazníkům maximální pohodlí, viditelnost a ovladatelnost, komentuje Frederik Krul, globální produktový manažer GEHL pro kolové nakladače. Nakladač GEHL ALT950 splňuje různorodé potřeby našich zákazníků z hlediska jejich technických úkolů.

Centrální umístění a šířka kabiny řidiče jsou konstrukční prvky, které odlišují příslušné stroje od tradičních teleskopických nakladačů.

Výše uvedená konfigurace, výhled a pohodlí dávají tomuto kolovému nakladači více výhod, zejména při operacích manipulace s materiálem, které vyžadují dobrý výhled kolem stroje.

Poloha střešní mřížky také poskytuje lepší výhled při maximální výšce nářadí. Designéři ALT950 zajistili vynikající přístup do kabiny z levé i pravé strany a zajistili dvoje dveře.

Multifunkční joystick JSM je umístěn na plovoucí loketní opěrce uvnitř kabiny a ovládá všechny funkce teleskopického výložníku, hydrauliky a směrového pohonu z jednoho místa.

Klíčovou výhodou tohoto kloubového designu je manévrovatelnost. ALT950 se dokáže otáčet i ve stísněných prostorách.

S různými hydraulickými možnostmi a aktivním odpružením výložníku umožňuje tento model uživateli automatizovat mnoho pohybů a zvýšit produktivitu.

Díky jedinečné převodovce CVT se nový GEHL ALT950 vyznačuje optimalizovanou spotřebou paliva a prodlouženými intervaly výměny oleje.

Zvláštní pozornost byla věnována zlepšení údržby této jednotky, díky čemuž byly celkové náklady na vlastnictví co nejnižší.

Avatar photo

Tomáš