Na veletrhu CONEXPO-CON/AGG 2023 bude Hyundai Construction Equipment Americas letos v březnu sdílet řadu svých nových, současných a budoucích modelů strojů včetně nového kompaktního vybavení, největšího kolového nakladače a rypadel s alternativním pohonem.

„Hyundai přináší na CONEXPO-CON/AGG naši nejsilnější a nejrozšířenější řadu produktů spolu se vzrušujícími pracovními prototypy s alternativním pohonem a některými špičkovými bezpečnostními a podpůrnými systémy, plus náš tým prodejců, podpory a produktových expertů,“ řekl Stan Park, prezident Hyundai Construction Equipment Americas. “Je to také naše první CONEXPO-CON/AGG od nedávné akvizice společnosti Doosan Infracore, nyní známé jako Develon, Hyundai. Návštěvníci uvidí některé ze slibných, raných výsledků našeho společného úsilí, včetně jednoho z našich nových modelů kloubových sklápěčů.”

Oceněné trio kompaktních rypadel

Hyundai vystaví tři nová kompaktní rýpadla, HX35AZ, HX40A a HX48AZ, která získala mezinárodní ocenění Red Dot Design Award, které oceňuje nejlepší produkt a průmyslový design z celého světa. Tyto kompaktní stroje mají charakteristický nový design „Tiger Eye“, velké kabiny, větší okna pro lepší výhled, zvýšený komfort obsluhy, hydrauliku reagující na zatížení (HX40A a HX48AZ) s nastavitelným pomocným průtokem, nulový výkyv ocasu (HX35AZ a HX48AZ), 5palcový plně barevný LCD monitor, nová funkce automatického bezpečnostního zámku, která zabraňuje nechtěnému použití stroje z hlediska motoru i hydrauliky, a pět let bezplatného používání exkluzivního telematického systému Hyundai HiMATE.

Všechna tři nová kompaktní rýpadla řady HX-A budou nabízena ve verzi s kabinou nebo kabinou spolu s výběrem standardní nebo 4-cestné dozerové radlice.

Hyundai kompaktní rýpadla, HX35AZ, HX40A a HX48AZ

Vraťte se ke smykem řízeným segmentům kompaktního pásového nakladače

Hyundai se vrátil i do dalších kompaktních segmentů a poprvé představí svůj nový smykem řízený nakladač HS120V a kompaktní pásový nakladač HT100V. Tyto stroje jsou poháněny čtyřtaktním, přeplňovaným, elektronicky řízeným dieselovým motorem Hyundai, který splňuje emisní normy Tier 4 Final.

Na širokém konci produktové řady Hyundai vystaví pět kolových nakladačů HL, šest rýpadel HX a dvě kolová rýpadla HW, které jsou vybaveny řadou příslušenství a rychlospojek zvyšujících produktivitu. Mezi ně bude patřit HL985A, největší nakladač Hyundai, který je vybaven standardní lžící o objemu 9 kubických yardů (6,9 metru krychlového). K dispozici bude ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Alternativní rypadla ukazují dva různé budoucí přístupy

Hyundai na veletrhu CONEXPO také ukáže dva funkční prototypy rypadel s alternativním pohonem. Hyundai HW155H je kolové rypadlo poháněné vodíkovým motorem, zatímco R19E je dvoutunové kompaktní rypadlo s elektrickým pohonem určené pro použití v interiéru a městském prostředí.

Avatar photo

Tomáš